کد خبر:3760
پ
felvagorohfeli-m

تحول فعل و گروه فعلی در زبان فارسی

فعل و گروه فعلی و تحول آن در زبان فارسی پژوهشی در دستور تاریخی زبان فارسی مجموعه مقالات چاپ شده و چاپ نشده ای از مرحوم دکتر فرشیدورد درباره «فعل» است که اکنون به‌صورت کتابی مستقل چاپ شده است.

ميراث مكتوب – فعل و گروه فعلی و تحول آن در زبان فارسی پژوهشی در دستور تاریخی زبان فارسی مجموعه مقالات چاپ شده و چاپ نشده ای از مرحوم دکتر فرشیدورد درباره «فعل» است که اکنون به‌صورت کتابی مستقل چاپ شده است.
کلیاتی درباره زبان، زبان شناسی و دستور زبان، کلیاتی درباره دستور زبان فارسی، گفتارهایی درباره فعل و گروه فعلی، کلیاتی درباره تحوّل فعل در فارسی دری، گفتارهایی درباره فعل و تحول آن، و کلیاتی درباره فعل های مرکب و گروه های فعلی ترجمه ای معاصر از جمله فصول این کتاب هستند.
مرحوم دكتر فرشیدورد در اين اثر راه رهایی از معضلات زبان فارسی و رفع موانع پیشرفت این زبان را پخش و رواج خط صحیح و زبان و شعر فصیح امروز از راه کتاب های درسی و سپس بالا بردن سطح نگارش دانش آموزان و روزنامه نویسان و گویندگان صدا و سیما و مردم به طور عام، می دانست و در کتاب هایش، و از جمله در این کتاب به این هدف توجه داده است.
چاپ دوم كتاب فعل و گروه فعلی و تحول آن در زبان فارسی پژوهشی در دستور تاریخی زبان فارسی در ۶۸۶ صفحه، یک هزار نسخه و با قیمت ۲۵۰۰۰۰ ریال در اختیار علاقمندان زبان و ادبیات فارسی قرار گرفته است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612