کد خبر:7171
پ
فاقد تصویر شاخص

برگزاری همایش بین المللی شاعر و عارف بزرگ خراسان قاسم انوار

در راستای سلسله همایش های تا هزارۀ شیخ جام، همایش بین المللی قاسم انوار، شاعر و عارف بزرگ خراسان برگزار خواهد شد.

میراث مکتوب – در راستای سلسله همایش های تا هزارۀ شیخ جام، همایش بین المللی قاسم انوار، شاعر و عارف بزرگ خراسان برگزار خواهد شد.

قاسم انوار و شیخ جام، جایگاه قاسم انوار در ادبیات عرفانی و تذکره ها، بررسی آثار و رسائل و سیر زندگانی قاسم انوار، آیات و اخبار و اشارات دینی در آیینۀ آثار انوار، بررسی اصطلاحات عرفانی در آثار قاسم انوار، چشم اندازهای زبانی و موسیقایی شعر و غزل انوار، مکتب هرات و جاذبه ها و اشارات هنری در شعر انوار، آیین ها، باورها و هویت ایرانی – اسلامی در اشعار انوار، انوار و معاصرانش، انوار و طریقت های عرفانی عصر وی، نسخه شناسی آثار انوار، تأثیرپذیری انوار از عارفان پیشین و تأثیرگذاری بر غزل عرفانی،اشارات تاریخی و جامعه شناختی در شعر انوار، جغرافیای تاریخی خرگرد جام و قاسم انوار از نگاه منتقدان برخی محورهای این همایش است.

این همایش با همکاری شورای اسلامی شهر تهران و شهرداری تربت جام و با همکاری دانشگاه فردوسی مشهد 29 مرداد سال جاری از ساعت 8 الی 20 در تربت جام، سالن تربیت، رباط تاریخی جام برگزار می شود.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612