کد خبر:10224
پ
neshastelmi

برگزاری نشست علمی مصحف ‌نگاری قرآنی در قرون نخست و تأثیر آن در شناخت از تاریخ قرآن

نشست علمی «مصحف ‌نگاری قرآنی در قرون نخست و تأثیر آن در شناخت ما از تاریخ قرآن» از سوی پژوهشکده تفسیر اهل بیت علیهم السلام پژوهشگاه قرآن و حدیث برگزار می شود.

میراث مکتوب – نشست علمی «مصحف ‌نگاری قرآنی در قرون نخست و تأثیر آن در شناخت ما از تاریخ قرآن» از سوی پژوهشکده تفسیر اهل بیت علیهم السلام پژوهشگاه قرآن و حدیث برگزار می شود.

در این نشست علمی، که به همت گروه قرآن شناسی و دانش های پیرامونی پژوهشکدۀ تفسیر اهل بیت علیهم السلام برگزار می شود دکتر مرتضی کریمی‌نیا، پژوهشگر مطالعات قرآنی و متخصص مخطوطات کهن قرآنی سخنرانی خواهند کرد.

چگونگی شناسایی و تاریخ‌گذاری نسخه‌های خطی قرآن و تأثیر این موضوع بر آگاهی‌ها نسبت به تاریخ قرآن از جمله موضوعات قابل مطرح در این نشست است.

نشست علمی مصحف ‌نگاری قرآنی در قرون نخست و تأثیر آن در شناخت از تاریخ قرآن، روز چهارشنبه ۳۰  فروردین ۹۶ ساعت ۱۱ الی  ۱۳ در سالن شیخ صدوق مؤسسه علمی فرهنگی دارالحدیث به نشانی بلوار ۱۵ خرداد، خیابان نظری ثابت، بعد از شهرک جهاد، موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث، طبقه اول، سالن شیخ صدوق برگزار می‌شود.

حضور در این نشست برای عموم آزاد است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612