کد خبر:3413
پ
taligh

انتشار تصحیح جدیدی از التعلیقات ابن‌سینا

تصحیح جدیدی از کتاب التعلیقات ابن‌سینا به همت سیدحسین موسویان و از سوی موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران منتشر شد.

میراث مکتوب – تصحیح جدیدی از کتاب التعلیقات ابن‌سینا به همت سیدحسین موسویان و از سوی مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران منتشر شد.‌
این اثر از نظرگاه‌های گوناگونی کتاب التعلیقات را مورد بحث و بررسی قرار داده است‌ که از جمله آن‌ها می‌توان به «محتوا و شکل تعلیقات»، «نگاهی به نگارش تعلیقات»، « تعلیقات ابن‌سینا و تعلیقات فارابی»، «تعلیقات ابن‌سینا، پیوندها و مقارنه‌ها»، «نکته‌ها و برجسته‌های تعلیقات» و «ویژگی‌های نسخه‌های خطی و نسخه‌ چاپی» اشاره کرد.
در بخش درآمد این اثر آمده است: «التعلیقات، نام کتاب مهمی است که در میان آثار فیلسوف بزرگ و نامدار ایرانیمین حسین بن عبدالله ابن سینا ‌به چشم می‌خورد.
این اثر مجموعه‌ای فراهم آمده از تعلیق‌هایی کوتاه تا بلند و پراکنده در منطق،‌ طبیعیات و الهیات است. هرچند نام این کتاب در روایت‌های کهن‌تر رساله معروف به «سرگذشت نیامده و تا آنجا که نگارنده جسته است، تنها در دو نسخه خطی قرن هفتم هجری از آن رساله و نیز برخی از نسخ‌های تتمه صوان الحکمه (تاریخ حکما اسلام) دیده می‌شود.»
این کتاب در شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و به قیمت ۲۸۰۰۰۰ روانه بازار نشر شده است.

منبع: خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612