کد خبر:3706
پ
ateba-m

اطبای عهد مغول رسیدند

اطبای عهد مغول دستاورد بیست و ششم طرح چند مرکزی احیای میراث مکتوب طب سنتی ایران است که به تاریخ طب ایرانی در هند پرداخته.

ميراث مكتوب – اطبای عهد مغول دستاورد بیست و ششم طرح چند مرکزی احیای میراث مکتوب طب سنتی ایران است که به تاریخ طب ایرانی در هند پرداخته.
از آنجا که تاریخ علم به عنوان یکی از شاخه های مهم رشته تاریخ در عصر حاضر شمرده می شود و این کتاب نیز در زمینه تاریخ علم نگارش یافته، می توان آن راحایز اهمیت در مطالعات تاریخی رشته پزشکی دانست.
حکیم سید علی کوثر چاندپوری، در مقدمه کتاب به پیشینه طب هندی و روند نفوذ آن به جهان اسلام پرداخته و با مطالعه دقیق تمام کتاب های تاریخی دوره مغول نخستین کتاب درباره اطبای عهد مغول را تدوین کرده است.
اطبای عهد مغول مشتمل بر شرح زندگی 169 طبیب است که 30 تن آنان ایرانی تبار بوده و در قرن 11 و 12 از نقاط مختلف ایران به هند مهاجرت کرده اند. این کتاب قسمتی از زنجیره گمشده تاریخ اطبای عصر اسلامی در هند را شناسایی کرده است.
نشر چوگان، اطبای عهد مغول را در 222 صفحه و بهای 80 هزار ریال منتشر کرده است و این کتاب برای عرضه به علاقه مندان در مرکز تامین و عرضه متون کهن ایرانی میراث مکتوب موجود است.

معرفي كتاب از سيد مهدي جهرمي

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612