کد خبر:17444
پ
2021_10_18_9_11_23

«آیینه، حرف، نور در مکتب ابن‌عربی» نقد و بررسی می‌شود

نشست نقد و بررسی کتاب «آیینه، حرف، نور در مکتب ابن عربی» با حضور مؤلف و مترجم اثر و قاسم کاکایی برگزار می‌شود.

کتاب «آیینه، حرف، نور در مکتب ابن عربی» نوشتۀ طاهر اولوچ با ترجمۀ داود وفایی به تازگی و به همت نشر مرکز منتشر شده است. این کتاب، کندوکاوی تمام و کمال و صریح در اندیشۀ ابن عربی‌ با تکیه بر فتوحات مکیه است. اولوچ در این کتاب همۀ جنبه‌های نظرگاه ابن عربی را با تدقیق بررسی کرده و به کاوش در وحدت وجود مدنظر او در عرفان، فلسفه، فقه و کلام پرداخته است. آیینه، حرف، نور، کلمه‌های پربسامد در فتوحات مکیه هستند که این کتاب، شرح و بسط معانی و تفاسیر آن‌ها در آرای ابن عربی را به خوبی انجام داده و موجب شده یکی از معتبرترین منابع در شرح و تفسیر این عالم بزرگ در اختیار ما قرار بگیرد.

نشست هفتگی شهرکتاب در روز سه‌شنبه، چهارم آبان‌ماه 1400 ساعت 11 به نقد و بررسی کتاب «آیینه، حرف، نور در مکتب ابن عربی» اختصاص دارد که با حضور قاسم کاکایی، طاهر اولوچ و داود وفایی به صورت مجازی برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند این نشست را از اینستاگرام مرکز فرهنگی شهرکتاب به نشانی ketabofarhang، کانال تلگرام bookcitycc و صفحۀ این مرکز در سایت آپارات پیگیری کنند.

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612